ZACHOWANIE PO WYPADKU

Będąc świadkiem wypadku ludzkim odruchem jest pomoc niesiona drugiemu człowiekowi. Najważniejsza jest rozwaga i chłodny umysł. Co dwie głowy to nie jedna! Staraj się nie działać w pojedynkę, nie wołaj grupy ludzi o pomoc, lecz wskazuj konkretne osoby. Pamiętaj, że czas jest najważniejszy i liczy się każda sekunda!

POBIEZ PREZENTACJĘ

REHABILITACJA

Możliwość podjęcia pełnej rehabilitacji w pierwszym okresie powrotu do zdrowia po wypadku może być kluczowym elementem powrotu do pełnej sprawności.

Wczesna faza terapii po wypadkach to newralgiczny moment. Praca z pacjentem w tym stadium wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

 

POWRÓT DO MOBILNOŚCI

Nawet jeśli stan zdrowia nie pozwala ci na wykonywanie tej samej pracy co przed wypadkiem – nie oznacza to, że już nigdy nie będziesz pracować. Podejdź do tej sprawy z odwagą i z otwartym umysłem, wiemy, że to nie jest łatwe ale spróbuj. Przekonasz się że masz szereg możliwości.

Nie pozwól się wykluczyć. Najważniejszym celem jest przywrócenie możliwie pełnej samodzielności i niezależności w tym również w kontaktach społecznych. Wróć do prowadzenia samochodu. Nie rezygnuj! Może ci się to teraz wydawać niemożliwe ale nie przejmuj się tym. Jeśli nie wiesz jak znaleźć odpowiedni samochód skontaktuj się z nami, wskażemy ci jak sobie poradzić z tym problemem.

Nie pozwól sobie na rezygnację z pasji. Nabycie czasowej lub nawet trwałej niepełnosprawności nie oznacza, że musisz zrezygnować z życia.